Web Siteleri İçin Makale Kullanmanın Önemi


Dijital dünyanın en önemli parçalarından birisi olan web sitelerinin önemi, günümüzde hemen hemen tüm sektörlerin işini internete taşımasıyla başladı. İnsanların sanal olarak alışveriş yapmasından bilgi toplamasına kadar her şeye artık internet aracılığıyla sahip oldukları kanıksanamaz bir gerçektir.

Firmalar, sektörde mücadele etmek ve başarı sağlamak için birçok trendi aynı anda kullanıyor. Bunların her biri firmanın yükselişteki önemli kilit noktalarıdır. Web siteleri için makale kullanımının önemi de oldukça yüksektir.

Arama motorları içerikleri beslenir ve kullanıcıya doğru içeriği sunmak için çeşitli sıralama faktörleri oluşturur. Bu faktör ve kriterleri eksiksiz yerine getiren markaların sıralamasını yükselterek dijital varlıklarının başarı kazanmasını sağlarlar.

Web sitelerinin arama motoruna uygun hale getirilebilmesi için bir takım seo çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Bu seo çalışmalarının en önemli parçasından birisi de seo uyumlu içeriklerdir.

Web sitelerinin alan ve konusu dahilinde hazırlanan ve seo uyumlu hale getirilen içerikler, web sitenin yavaş yavaş zenginlik kazanmasına ve otorite sahibi olmasına yol açar.

İçerik yazarlığı platformunda herkes seo uyumlu makale üretebildiğini savunuyor. Ancak seo uyumlu makale aslında öyle söylenildiği kadar kolay hazırlanmıyor. Seo’nun ne olduğunu kavramak, site için nasıl bir yol haritası belirlenmesi gerektiğini anlamak ve buna zaman ayırmak gerekiyor.

Başta Google olmak üzere birçok arama motoru kriterlerini açıkça belirtiyor. Buna göre minimumum 300 kelimelik yazıların dikkate alınacağını söylüyorlar ve maalesef yazarlar 300 kelimelik bir yazı hazırlamak için birkaç anahtar kelime altında makale hazırlıyorlar.

Bu tip içerikler arama motoruna fayda sağlamadığı gibi kullanıcıya da istediği bilgileri sunmuyor. Elbette 300 kelime olan ancak yeterli bilgiyi bulabileceğiniz yazılara da rastlayabilirsiniz. Ve size bunu sunan Google bu yazının değerli ve seo uyumlu olduğunu analiz ediyor ki, listesine çıkarıyor.

Arama motorunda başarı sağlayabilmeniz için arama motorlarının zorunluluklarını web sitelerinizde yerine getirmeniz gerekecektir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Hazırlanır?

Web sitenizin içerisinde barınması gereken tüm bilgilerin başlıklarınız ile uyumlu olması, kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğin de başlığınızdan içeriğinize ulaşması ve sonuç olarak ona en doğru bilgiyi sizin sayfanızın sunduğunu kanıtlamanız bekleniyor.

Web siteleri için makale kullanmanın önemi bu noktada başlıyor. Ürettiğiniz içerikler ve kullanmak istediğiniz başlıklar birbiri ile uyumlu ve ilgili çekici olmalıdır. Seo uyumlu bir başlık hazırlamak için ise yapabileceğiniz şey analiz araçlarından faydalanmaktır.

Kullanmak istediğiniz başlığı Google da aratarak daha önce kullanılıp, kullanılmadığını, kullanıldıysa sizin daha yaratıcı bir başlık kullanabileceğinizi analiz etmelisiniz. Yada kelime planlayıcı araçlarını kullanarak da hangi kelimelerin daha sık arandığını ve yüksek aranma hacimlerini araştırarak başlığınızı bu doğrultuda oluşturabilirsiniz.

Aranma hacmi yüksek başlıklar kullanmak ve içeriği de aynı doğrultuda hazırlamak hem seo uyumlu makale oluşturmanıza hem de kullanıcının içeriğinize daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

Hazırlamak istediğiniz makale konusu üzerinde detaylı bir çalışma yapmalısınız. Ana konunuzu belirleyerek kendinize birden fazla anahtar kelime belirlemeli ve bu kelimeleri itina ile yazının içerisine yaymalısınız.

Yazıyı boğmadan, okuyucuyu sıkmadan ve arama motorunun dikkate alacağı şekilde düzenlemelisiniz.

Makale içeriğiniz = başlık uyumunuz = anahtar kelime sıralamanız tüm bunlar seo uyumlu makale özelliklerindendir. Ve tüm bunları mutlaka ama mutlaka özgün olarak hazırlamalısınız. Rakibinizin kullandığı başlığın aynısını kullanmanız size başarı getirmez.

Konunuz aynı ise, ona yakın, anlatılmak istenilene yakın ama mutlaka yaratıcı olmak zorundasınız.

Makalenizi 300 kelimenin üzerinde, hatta mümkünse 600 kelimenin üzerinde yazmaya özen gösterin. Daha fazla bilgi verebilir, daha detaylı ve örnekli açıklamalar yapabilir ve kullanıcının bu ziyaretinden memnun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sitenizi ziyaret eden ve edindiği bilgiden memnun kalan kullanıcı sitede ne kadar fazla vakit geçirirse, o kadar fazla otorite kazanmanızı sağlar.

Makalenin Web Sitesine Faydaları

Web siteleri için makale kullanmanın önemi, arama motorunun siteyi değerli bulmasına ve ziyaretçinin sitede vakit geçirmesine olanak sağlar. Zengin içerikle her şeyi yapabilirsiniz. Ürünlerinizi pazarlayabilir, firmanızı tanıtabilir ve faydalı bilgilerle kullanıcıyı siteye çekebilirsiniz.

Seo uyumlu makale hazırlarken, yazınızın uzunluğuna göre mutlaka alt başlık dağılımını yapmalısınız. Yine başlık ve içeriğinizle ilgili alt başlıklar seo uyumlu ve dikkat çekici nitelikte olmalıdır. Kullanıcıların büyük bir bölümü aradığı içeriğe ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için, içeriğe girdiğinde şöyle bir göz gezdirir.

Ziyaretçi başlıklara bakıyor ve aradığı şeyin doğruluğunu tasdik ediyor. Buna göre bu geniş kullanıcı profilini sitede kalmaya ikna edecek başlıklara yer vermeniz gerekiyor.

Web siteniz için seo uyumlu ve gerçekten araştırılarak doğru içeriklerin hazırlanmasını istiyorsanız, web sitemden benimle iletişime geçebilirsiniz. Rakip analizi ve sektör analizi dahilinde hazırladığım tüm içerikler de gerekli olan seo yapısını oluşturduğuma emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir