Kategori Açıklaması

Kategori Açıklamasıe-Ticaret sitenizeDestek Olur

Etkileşim

Kategori açıklaması, tüketicinin faydalanabileceği bilgileri içerecek şekilde dizayn edilmelidir. Ürünlerinizi, ödeme yöntemlerinizi ve markanıza ait bilgileri tüketiciye sunmak, tekrar eden ziyaretçi profili oluşturmaya yarar ve etkileşiminizi yükselterek, satışlarınızı arttırır.

Dönüşüm

Kategori açıklamalarında kullanıcı odaklı düşünerek, metinleri tüketici gözüyle hazırlıyor, aradığı tüm bilgilere kolaylıkla erişmesini sağlayacak şekilde kurguluyorum. Ürün çeşitliliğini, ürün markalarını ve teslimat seçeneklerine ait bilgileri sade ve net bir şekilde sunmanızı sağlıyorum.

Satış

Kategori açıklamasında yer alan tüm bilgilerin, tüketiciyle buluşmasının ardından, tüketiciyi satın almaya yönlendiren final cümleleri hazırlıyor, teşvik edici, ilgi çekici ve etkili son satırlar ile potansiyel ziyaretçinizi, müşteriye dönüştürüyorum.

Kategori Açıklaması Nedir?

Kategori açıklaması, etkileşimi ve satış oranlarını arttıran önemli bir faktördür. Sunduğunuz hizmet yada ürünlerin bulunduğu kategori hakkında bilgi edinmek isteyen tüketici, aradığı içeriğe ulaştığında satış oranınızın yükselmesi muhtemeldir.

Ödeme yöntemlerinden, kargo işlemlerine kadar tüketicinin merak ettiği her açıklamayı kategori açıklamasında paylaşmalısınız. Daima kullanıcı odaklı düşünerek hazırlanan kategori açıklamalarında, markanızı, teslimat seçeneklerinizi, ürünün faydalarını ve ürünün kullanıcıya kazandırdıklarından bahsedilmelidir.

Bu yöntem potansiyel ziyaretçinizi, müşteriye dönüştürme adımlarından en önemlisidir. İlgi uyandırıcı, dikkat çeken ve ziyaretçinin ürünü almasını kolaylaştıracak bilgiler sunmak gerekir. Kategori açıklamaları özellikle E-Ticaret siteleri için vazgeçilmez bir unsurdur.

Hem ziyaretçiye hem de arama motoruna sağlıklı bir bilgi sunan kategori açıklamaları, kategori içerisinde var olan ürünlerin de aranma hacmini güçlendirir. Bu nedenle mutlaka kategori içerisinde, ürünler hakkında detaylı bilgiler sunulmalı, tüketici bu bilgilerle doyurulmalıdır.

Neden Kategori Açıklaması Yazılmalıdır?

Markayı Tanıtın

Kategori açıklamasında mutlaka markanın kurumsallığından bahsedilmelidir. Ziyaretçiye güven veren içerikler kurgulanmalıdır.

Kategorinin Genel Bilgilerini Sunun

Kategoriniz içinde yer alan ürünlerinizin çeşitliliğinden, ödeme yöntemlerinden ve teslimat seçeneklerinden bahsedin.

Anahtar Kelime Kullanın

Kategori açıklamalarının, aranma hacmi yüksek başlık ve anahtar kelimeler içermesi, ürünlerinize kolay ulaşılmasını sağlar.

Genelleme Yöntemini Kullanın

Sadece tek bir ürünü anlatmak yerine kategorinizde bulunan ürünlerin genellemesini baz alın. Böylece elinizde kalmayan ürünlerin, tüketiciyi yanıltmasının önüne geçmiş olursunuz.