Blog İçeriği

Blog İçeriğiZiyaretçiSağlar

Sektör Analizi

Hazırlatmak istediğiniz içeriğin, sektör de nasıl bir pazar yerine sahip olduğunu analiz ediyor, rakiplerinizden daha kaliteli içerikler oluşturmak adına detaylı araştırmalar yapıyorum.

Direkt Hedef Kitle

Web sitenizin kullanıcıya ulaşmasında önemli rolü olan blog sayfasının güncel kalması, faydalı bilgiler içermesi, doğrudan etkileşim sağlar. Kullanıcı odaklı içerikleri profesyonel şekilde hazırlıyor ve potansiyel ziyaretçi kitlenizi arttırıyorum.

Sektör Anahtar Kelime Analizi

Sektörünüze özgü anahtar kelime planlaması, analizi ve yapılandırmasını gerçekleştiriyor, doğru ve etkili anahtar kelimeler ile seo çalışmasına ve arama motoru sıralamasın da yükselmenize olanak sağlıyorum.

%100 Seo Uyumlu

Blog içeriklerinin en önemli kuralı tamamen seo uyumlu olmasıdır. Ziyaretçilerinizin, sizlere doğal aramalarla ulaşması için, seo kiriterlerini titizlikle uyguluyorum.

Kaliteli İçerikler

Blog içerikleri ne kadar faydalı ve akıcı bir biçimde olursa, ziyaretçi sitede o kadar çok vakit geçirir prensibi ile blog içeriklerinizi maksimum kalitede ve bilgi verici şekilde üretiyorum.

Organik Marka Reklamı

Marka vitrini olan sitelerinizin, hedef kitleye ulaşmasını sağlayan en önemli aracı blog sayfalarıdır. Güncel olan, trendleri takip eden ve tamamen kullanıcıya hitap eden blog içerikleri, organik marka reklamı olmaktadır.

Blog Nedir?

Blog, web sayfalarının paylaşım ağlarından birisidir. İnsanların bilgi edinmesi, öğrenmesi ve diğer insanlarla bu bilgileri paylaşmasını sağlayan özel bir alandır. Kişisel web sayfaları, kurumsal web sayfaları ve e-ticaret web sayfaları, kısaca web tabanlı tüm mecralar blog kullanmaktadır.

Blog iki faktör de kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi internet sitelerinin sahip olduğu bir sayfa modülü, ikincisi ise başlı başına bir internet sitesi türüdür. Yani blog için kendinize internet sitesi kurabilir ve orada türünüze özgü paylaşımlar yapabilirsiniz.

Web sitelerinin blog sayfalarında ise genellikle branşa özgü blog içerikleri yer almaktadır. Örneğin özel bir diş kliniğinin sitesi olduğunu varsayalım, blog sayfasında sadece diş tedavileri hakkında bilgiler sunabilirsiniz.

Blogların kullanım amacı insanlara bilgiler verebilmek, sitede vakit geçirmelerini sağlayacak, dikkat çekici ve detaylı içerikler paylaşmaktır. Bu paylaşımlar insanları bilinçlendirdiği gibi arama motoru nezdinde de sayfalarınızın değerli olduğunu kanıtlayan ve aranma sonuçlarında yükselmenize olanak sağlayan, seo için oldukça önem taşıyan bir alandır.

Blog Türleri Nelerdir?

Hemen hemen her alanda blog türleri bulunmaktadır. Giyim, aktivite, spor, aksesuar, genel kültür bunlardan sadece bir kaçıdır. Birçok farklı formatta blog sayfaları açılabilir. Blog sayfası oluştururken hangi amacı edindiğiniz önemlidir. Sadece bilgi verme amaçlı kurduğunuz web sitesinde bilgi odaklı paylaşım ve içerikler oluşturulurken, veri akışı ve trafik çekme amacı ile de özel blog sayfaları oluşturulabilir.

Dijital platforma da sizlerde varlığınızı ifade etmek istiyorsanız, kişisel blog sayfaları ideal bir çözüm olacaktır. Planladığınız konsepte uygun içerikler paylaşmak, hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır. Diğer blog çeşitleri ise;

  • Temasal Blog
  • Topluluk Blogları
  • Kurumsal Blog

Bloğun Önemi

Bloglar, dijital platformda en çok kullandığımız araçlardan birisidir. Bilgi alma kaynakları arasında ilk sırada yer alan bloglar artık tüm alanlarda birçok web sayfası aracılığı ile bizlere sunulmaktadır. Belli kategorilerde yada sadece tek bir konu üzerinden blog sayfaları oluşturulabilir.

İnsanların tamamen bilgi alması amacı ile kullandıkları bloglar, ne kadar zengin ve bilgilendirici şekilde üretilirse, o kadar geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Arama motorları tarafından tanınan, bilinen ve sonuçlarda listelenen bloglara sahip olmak için, içeriklerinizin kullanıcıya hitap etmesi gerekir.

Hiti yüksek blog sayfalarının, ziyaretçi trafiği de o kadar yüksektir. Buda doğrudan seo’yu etkilemektedir. Popüler anahtar kelimelerle süslenen içerikler seo için oldukça elverişli bir hal alacaktır. Blog sayfalarınızın güncel kalması, kullanıcıya hitap etmesi ve seo kriterlerini taşıması, o sayfanın otorite sahibi olmasını sağlar. Aranmalarda sıralamanız yükselir ve doğal trafiğin sahibi olursunuz.